Esita küsimus elik@nlib.ee

EL liidrid otsustasid jätkata läbirääkimisi Türgiga

08.03.2016

Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead arutasid Brüsselis Türgi peaministri Ahmet Davutoğlu osalusel toimunud erakorralisel tippkohtumisel EL-Türgi rände tegevuskava elluviimist. Selle eesmärgiks on vähendada rändesurvet Euroopale.

“Türgiga on viimastel päevadel käinud väga intensiivsed arutelud, kuid nende esitatud uued tingimused nõudsid põhjalikku arutelu ja edasisi läbirääkimisi EL ja Türgi vahel,” ütles peaminister Rõivas tippkohtumise järel.

“Andsime Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile mandaadi jätkata läbirääkimisi Türgiga, et jõuda lahenduseni kümne päeva pärast toimuval Ülemkogul,” lisas Rõivas. Peaministri sõnul soovitakse saavutada kokkulepe, mille tulemusena Türgi võtab tagasi Türgist Kreekasse jõudnud põgenikud ja EL suurendab rahalist tuge põgenike elamistingimuste parandamiseks põgenikelaagrites Türgis.

Euroopa Liidu valitsusjuhid ja riigipead otsustsid kiirendada viisavabaduse kõnelusi Türgiga, kuid EL soovib hoida selget tingimuslikkust, et kriteeriumid viisavabaduse saavutamiseks oleksid täiedetud, ütles peaminister Rõivas.

“Euroopa Liidu jaoks on olulisim, et Türgi teeks koostööd soovimatu sisserände ohjamisel ning võtaks viivitamatult tagasi ebaseaduslikult saabujad.”

Järgmine korraline Ülemkogu toimub 17. ja 18. märtsil.

 

Allikas: Vabariigi Valitsus