Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i välisministrid arutasid, kuidas Trumpiga suhtlema peaks

15.11.2016

14.11.2016

Euroopa Liidu välisministrid kogunesid eile õhtul Brüsselis erakorralisele õhtusöögile, et arutada, kuidas korraldada suhtlust tulevase USA presidendi Donald Trumpi administratsiooniga. Täna jätkusid kõnelused Süüriast, idapartnerluse tulevikust ning Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsepoliitikast.

Poliitiliselt kõige tundlikum arutelu puudutas olukorda Türgis, mille kohta peaksid ministrid välja kujundama Euroopa Liidu selged seisukohad, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Esimene vahetu mõju Donald Trumpi üllatusvõidule oli märgatav muudatusest Euroopa Liidu välisministrite kalendris. Kohtumine Brüsselis algas juba eile õhtul erakorraliste kõnelustega USA ja Euroopa Liidu suhetete tulevikust.

“Otsustasime ühiselt suhelda alustava administratsiooniga juba esimestest üleminekunädalatest alates. Mõistagi jätkame tööd päeval ja öösel praeguse USA juhtkonnaga, aga valmistume ka muutuseks, mis kaasneb administratsioonivahetusega jaanuaris,” ütles EL-i välispoliitika kõrge esindaja Federica Mogherini.

Loe edasi: uudised.err.ee