Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i siseministrid jäävad rändepoliitika uue mehhanismi suhtes leigeks

09.10.2019

Luksemburgis algas teisipäeval Euroopa Liidu siseministrite kohtumine, kus arutatakse rändepoliitikat. Loodetud suurt kaasatust uus mehhanism aga ei saavuta.

Kaks nädalat tagasi leppisid Vallettas kohtunud Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Malta siseminister kokku uues ajutises vabatahtlikus süsteemis, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Nelik näeb ette, et süsteemiga liitunud riik võtaks nelja nädala jooksul pärast Euroopasse jõudmist asüülitaotleja enda juurde, viiks läbi taustakontrolli ja kui taotlusel alust ei ole, saadaks taotleja tagasi kodumaale.

Saksamaa hoiatas 2015. aasta rändekriisi eest, kui liikmesriigid jätavad Vahemere-äärsed riigid võimalike uute sisserändajatega üksi tegelema. Ainuüksi Kreekasse on sel aastal mere kaudu tulnud 45 500 inimest.

“Me ei saa jätkata nii seoses sellega, mis toimub Vahemerel. Me ei saa leida ainult ad hoc lahendusi, vaid vajame alalist mehhanismi. Maltal välja pakutud mehhanism on ajutine, vähemalt kuueks kuuks. Praegu on kõigil liikmesriikidel käes hetk näidata rohkem solidaarsust ja vastutustunnet,” sõnas Euroopa Komisjoni migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos.

 

Loe edasi: err.ee