Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i riigid lubavad võtta 34 000 põgenikku Aafrikast ja Lähis-Idast

16.11.2017

Euroopa Liidu liikmesriigid lubavad võtta 34 000 põgenikku otse Aafrikast ja Lähis-Idast, ütlesid ametnikud kolmapäeval.

16 riiki on valmis andma põgenikele ulualust, et täita Euroopa Komisjoni septembris teatavaks tehtud eesmärk võtta järgmise kahe aasta jooksul ühenduse ümberasustusprogrammi raames vastu vähemalt 50 000 põgenikku.

Sellega loodetakse mõjutada migrante loobuma ohtlikust teekonnast üle Vahemere.

“Me väljume järk-järgult kriisist ja haldame migratsiooni nüüd partnerluse ja jagatud vastutuse vaimus,” ütles Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos.

“Oleme seni saanud 34 400 uut ümberasustuslubadust,” sõnas ta ja kiitis liikmesriike, kes on valmis panustama ohtude vähendamisse ning turvalise ja seadusliku migratsiooni edendamisse.

EL-i põgenike ümberpaigutamise kava alusel on praeguseks teistesse liikmesriikidesse toimetatud vaid 31 000 migranti algselt kavandatud 160 000-st.

Rändevolinik ähvardas ka täiendavate õiguslike meetmetega Poolat, Ungari ja Tšehhit, kui nad keelduvad ka edaspidi Kreekast ja Itaaliast kvoodisüsteemi alusel migrante vastu võtmast.

 

Loe edasi: err.ee