Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i riigid ja Euroopa Parlament leppisid kokku liidu 2020. aasta eelarves

19.11.2019

Esmaspäeva hilisõhtul saavutasid riikide esindajatest koosnev Euroopa Liidu nõukogu ja Euroopa Parlamendi esindajad kokkuleppe ELi 2020. aasta üldeelarves, mille maht on ligi 168,7 miljardit eurot.

Eestile on eelarves jätkuvalt olulised ühtekuuluvuspoliitika, millega toetatakse EL-i piirkondade arengut ühtekuuluvusfondi, regionaalarengu fondi ja sotsiaalfondi kaudu, ja ühine põllumajanduspoliitika, mille vahenditest rahastatakse põllumajanduse otsetoetusi ja maaelu arengu projekte, edastas rahandusministeerium.

Samuti on Eestile oluline piisav rahastus piiriülese infrastruktuuri arendamiseks, eriti energiasüsteemide rajamiseks. Koos Läti ja Leeduga seisis Eesti selle eest, et suurendada Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF) energia programmi mahtu 2020. aastaks võrreldes Euroopa Komisjoni algse ettepanekuga. Läbirääkimistel leitigi selleks ligi 96 miljonit eurot juurde, tagades võrreldes 2019. aastaga programmile 35-protsendiline kasv. Balti riikidele on see oluline, pidades silmas meie elektrivõrgusüsteemide ELi omadega sünkroniseerimise projekti rahastamise taotlust, märgiti pressiteates.


Loe edasi
: err.ee