Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i pealäbirääkija: Suurbritannia lõpetagu peitusemäng kõnelustel

28.05.2018

Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier kutsus laupäeval Suurbritanniat lõpetama peitusemängu lahkumisläbirääkimistel.

“Selleks, et tõhusalt läbi rääkida, on vaja teada, mida teine pool tahab. Läbirääkimised ei saa olla peitusemäng,” ütles Barnier Lissabonis EL-i õigusekspertide kohtumisel peetud kõnes.

Üks kõrge EL-i ametnik ütles neljapäeval, et selle nädala läbirääkimiste järgi otsustades ei ole Suurbritannia EL-i lahkumise otsuse tagajärgi ikka veel aktsepteerinud.

Briti rahandusminister vastas sellele tõdemusega, et sellised märkused ei aita kõnelustele kaasa.

Brüssel ootab 28.-29. juuni tippkohtumiseks edusamme Iiri piiri küsimuses, et jõuda Suurbritannia EL-ist lahkumise tingimustes kokkuleppele aegsasti enne selle liidust lahkumist 2019. aasta märtsis. EL-i ametnike sõnul tuleb Suurbritannia lahkumislepingus kokkuleppele jõuda oktoobriks, et EL-i liikmesmaade parlamentidele ja Euroopa Parlamendile jääks lepingu heakskiitmiseks piisavalt aega.

Barnier ütles laupäeval, et Suurbritannia peab “vaatama näkku nii EL-i kui ka Brexiti tegelikkusele” ja lõpetama ebamõistlike nõudmiste esitamise oma tulevaste suhete kohta ühendusega.

Loe edasi: err.ee