Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i ministrid: kellakeeramise lõpetamine 2019. aastal ei ole reaalne

30.10.2018

Enamik Euroopa Liidu transpordiministritest ei pea realistlikuks Euroopa Komisjoni ettepanekut loobuda kellakeeramisest juba järgmisel aastal.

“Kui seame sihiks teha seda 2019. aastal nagu komisjon soovitas, ei toeta seda enamik liikmesriike,” ütles Austria transpordiminister Norbert Hofer mitteametlikul kohtumisel Grazis.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas augustis, et soovitab liikmesmaadel kellakeeramise lõpetada.

Hofer ütles esmaspäeval, et kuigi enamik liikmesriike on sellega põhimõtteliselt nõus ning Austria sooviks seda teha “niipea kui võimalik”, on 2019. aasta liiga ambitsioonikas.

“Teatud valdkondades on vajalikud tehnilised ettevalmistused, näiteks lennundusest on öeldud, et neil kulub ettevalmistusteks vähemalt 18 kuud,” ütles Hofer. “Lisaks tuleks kanda hoolt, et Euroopas ei tekiks “ajavööndite lapitekk”,” lisas minister, viidates võimalusele, et naaberriigid valivad püsivaks ajaks suve- või talveaja.

Eesti ja Leedu ministrid väljendasid kellakeeramise lõpetamise suhtes valmisolekut, kuid teised riigid olid ettevaatlikumad.

“Vajame selleks põhjalikku avalikku debatti. Seda ei ole veel tehtud, nii et Taani seisukoha selgitamiseks kulub aega,” ütles Taani transpordiminister Ole Birk Olesen.

 

Loe edasi: err.ee