Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i liikmesriigid suutsid Ansipi jaoks olulises algatuses taas ühise keele leida

11.02.2019

Euroopa Liidu 28 liikmesriigi esindajad lahendasid reedel toimunud kohtumisel viimaseid vaidlusi, mis autoriõiguse direktiivi eelnõus olid jäänud, vahendab Financial Times. Seejuures suutsid ka Prantsusmaa ja Saksamaa lahendada küsimuse, kas praegu pooleli olev autoriõiguse reform peaks laienema ka väiksematele tehnoloogiettevõtetele.

Tegemist on olnud viimastel aastatel ühe kõige enam poliitilise lobi turmtule alla sattunud algatusega, mis on viinud Google’i sarnaseid tehnoloogiahiide vastamisi kirjastajate, muusikute ja sisuloojatega. Reedel saavutatud kokkulepped tähendavad, et nüüd saavad riikide valitsused asuda konsultatsioonidele Euroopa Parlamendi saadikutega, et 14. veebruariks oleks direktiivi eelnõu valmis.

Euroopa Komisjon algatas EL-i autoriõiguse direktiivi muutmise 2016. aastal. Tegemist oleks ligi 20 aastat kehtinud reeglistiku uuendamisega. Selle eesmärk on tasakaalustada veebiplatvormide ja sisuloojate omavahelisi suhteid, tagamaks autoritele õiglasema tasu ning sundimaks internetiplatvorme eemaldama autoriõigusega kaitstud sisu.

 

Loe edasiarileht.delfi.ee