Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i ettevõtlusvabaduse uuring: ettevõtjatel tuleb Eestis rinda pista ebaefektiivse kohtusüsteemiga

19.08.2015

Amet analüüsis ettevõtlusvabaduse kui Euroopa Liidu põhiõiguse olukorda ning leidis, et nii Eestis kui ka mujal Euroopas tuleb ettevõtjatel sageli rinda pista ebaefektiivse kohtusüsteemi ja ülemäärase halduskoormusega.

Lisaks kogevad ettevõtjatena täiendavaid takistusi naised, noored, sisserändajad ja puuetega inimesed. Vastukaaluks tõstab uuring esile mitmeid ettevõtjasõbralikke praktikaid, sealhulgas Eesti e-lahendusi.

Põhiõiguste ameti uuringus nenditakse, et Euroopal tuleb ettevõtlusvabaduse edendamiseks veel palju ära teha. Ettevõtlust pärsivad eelkõige bürokraatlikud protseduurid, piiratud ligipääs finantskapitalile ja õiguskaitsele ning kohtuväliste vaidluste lahendamise mehhanismide puudumine.
Aeglased ja kulukad kohtumenetlused pidurdavad aga võlgade sissenõudmist, takistades ettevõtete äritegevust ja pannes eriti raskesse olukorda väike- ja keskmise suurusega ettevõtted.

Uuringu andmetel tuleb ettevõtluses eriti suuri takistusi ületada naistel, noortel, sisserändajatel ja puuetega inimestel.

 

Loe edasi: uudised.err.ee