Esita küsimus elik@nlib.ee

EL-i aruanne: uimastiturg ja terrorism on omavahel tugevalt seotud

05.04.2016

Euroopa Narkootikumide ja Narkomaania Seirekeskus ning Europol avaldasid täna Euroopa Liidu uimastiturgu käsitleva aruande, mille kohaselt kulutavad eurooplased igal aastal ebaseaduslikele uimastitele vähemalt 24 miljardit eurot. See teeb uimastikaubandusest organiseeritud kuritegevuse ühe peamise tuluallika Euroopas.

Europoli direktori Rob Wainwrighti sõnul on ebaseaduslike uimastite valmistamine ja nendega kaubitsemine jätkuvalt üks suuremaid ja uuenduslikumaid kuritegelikke turgusid Euroopas. “See järjest keerulisem ja üha enam muude kuritegevuse vormidega, sealhulgas terrorismiga põimunud nähtus kujutab endast tõsist ohtu Euroopa Liidu sisejulgeolekule,” rääkis Wainwright.

Aruandest selgub, et teada-tuntud salakaubaveo marsruutide kõrvale tekib üha uusi ning varasemaga võrreldes on vähenenud marsruutide kaubaspetsiifilisus. Samas kasutatakse endiselt ära seaduslikke transpordi- ja logistikavõrke.

Näiteks on merekonteinerid väga käepärane viis suurte partiide uimastite sisseveoks Euroopasse. Viimased arengud internetiturul, sealhulgas darknet, anonüümust võimaldav tarkvara ja krüptoraha, loovad uusi võrgupõhiseid võimalusi uimastite levitamiseks.

 

Loe edasi: uudised.err.ee