Esita küsimus elik@nlib.ee

Eksperdid selleks aastaks eurotoetustelt väga suurt mõju ei oota

05.01.2016

Euroopa Liidu toetused hakkavad ehitussektoris taas mõju avaldama eeldatavasti aasta teises pooles, usuvad eksperdid. Riigieelarvesse on eurotoetusi planeeritud tänavu pool miljardit eurot.

Euroopa struktuurifondi 2007-13 perioodi toetustega investeeriti peamiselt teede, kommunikatsioonivõrkude ja rajatiste ehitamisse. 2014-20 eelarveperioodil nii suuri investeeringuid riik ei planeeri, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Teatud valdkondades vähenevad investeeringutegevused ja suurenevad pehmed tegevused, kuid see on valdkonniti väga erinev. Need (nn pehmed tegevused – Toim.) ongi tegevused, mis aitavad saavutada inimressursi arendamise tegevusi, tegevusi ettevõtjate koolitamisel, tegevusi töötute koolitamisel,” selgitas rahandusministeeriumi riigieelarve osakond Külli Kraner.

Mullu kajastusid riigieelarves veel ka eelmise perioodi toetused ning kahe perioodi peale kokku moodustasid eurotoetused 700 miljonit eurot. Tänavu, ainult uue perioodi vahenditest, on kasutada 500 miljonit eurot, mis on 5% riigieelarvest.

 

Loe edasi: uudised.err.ee