Esita küsimus elik@nlib.ee

Eksperdid: Mogherini on osa Venemaa inforünnakute probleemist

21.11.2017

Euroopa Liidul on välisteenistus (EEAS), mille juht on Federica Mogherini. Sellesama välisteenistuse hallata on ka strateegiline kommunikatsioon, mis peab hoolitsema Euroopa positiivse kuvandi eest EL-i lähinaabruses ja astuma vastu Venemaalt lähtuvale mõjutustegevusele inforuumis. Kremli trollidega peavad Brüsselis lahinguid kolm eksperti, kes sõltuvad suuresti vabatahtlike abist.

Kui välisministrid läinud nädalal Brüsselis kohtusid, oli muu hulgas laual kaheksa liikmesriigi pöördumine Mogherini poole, kus seisis, et üha hoogsamalt leviva propaganda ja libauudiste tõkestamiseks tuleks kiirkorras parandada Euroopa Liidu strateegilise kommunikatsiooni võimekusi. Suurendada eelarvet ja värvata uusi inimesi.

“Me peaksime seda laiendama. Ma tegin ettepaneku, et panustada lisaressursse. Ma ei ütle seda esimest korda. Viimati lükkas selle ettepaneku tagasi EL-i Nõukogu. Samas kui Ida-suunaline strateegilise kommunikatsiooni rakkerühm toimib täie hooga, siis Lääne-Balkani ja Araabia-suunaline rakkerühm on alles alustamas ja vajavad kindlasti rohkem ressursse,” teatas hiljem Mogherini.

Loe edasi: err.ee