Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti sätib ELi rahanduse purjeid

12.07.2017

Eilne Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite nõukogu (Ecofin) kohtumine oli Eesti jaoks esimene kord juhatada nõupidamist, mis on valitsusjuhtide ja riigipeade kogunemise järel ELis üks tähtsaim. 

Kui mitme Eesti ministri jaoks on ELi kohtumistel osalemine rutiin ja kõiki neist on eesistumiseks spetsiaalselt ette valmistatud, siis kuu aja eest rahandusministriks kinnitatud Toomas Tõnistel (IRL) jäi valmistuseks vaid mõni nädal.

«Ausalt öeldes oli see kümme korda kergem, kui ma kartsin,» ütles eesistumist paadikapteni tööga võrrelnud Tõniste Postimehele. «Sisuliselt on see täpselt sama nagu iga teise koosoleku juhatamine, ainult et sa pead teadma protseduure,» lisas Tõniste.

«Siin on hästi tugev ja kogenud [ELi] nõukogu sekretariaat. Mul on olnud mitu briifingut. Õnneks sain osaleda eelmisel Ecofinil (toimus 16. juunil – toim), et näha mida see endast kujutab, kuidas see toimub ja kuidas Malta (Euroopa Liidu Nõukogu eelmine eesistuja – toim) hakkama saab ning tutvusi luua,» selgitas rahandusminister.

Loe edasi: postimees.ee