Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti pole huvitatud enne EL-i eesistumist üle-euroopalises uuringus osalemisest

01.03.2017

Eesti võib ainsa riigina välja kukkuda tervet Euroopa Liitu hõlmavast olulisest rahvastiku uuringust, sest ükski projekti juhtkomitee neljast ministeeriumist pole nõus seda rahastama, enne kui teised ka oma rahakotid välja võtavad.

Kuigi ministeeriumid tunnistavad, et uuring on oluline, on tekkinud piinlik olukord, sest olulises projektis osalemine võib katki jääda üksnes seetõttu, et omavahel ei suudeta 45 000 euros kokku leppida, kirjutab Eesti Päevaleht.

SHARE-nimeline projekt uurib Euroopa rahvastiku vananemist ning 20 aastat kestev uuring algas 2004. aastal. Eesti valim uuringus on väga suur ehk 7300 inimest ja peale tavapärase küsitluse tehakse osalejatele objektiivseid teste, mõõdetakse käetugevust, kopsude tööd jms ning viimati võeti osalejatelt ka vereproovi nelja tervisenäitaja mõõtmiseks ning uuringu “lained” ehk küsitlusvoorud toimuvad üle aasta.

Eesti kutsuti SHARE-ga liituma 2009. aastal ning praeguseks ongi Eesti osalenud kokku kolmes küsitluslaines, kuid nüüd märtsis peaks algama neljas laine, millega ongi tekkinud probleem.

 

Loe edasi: uudised.err.ee