Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti parimad eurorahatähtede tundjad on Ülenurme gümnaasiumi õpilased

12.04.2016

Üleeuroopalisel eurorahatähtede äratundmise võistlusel olid Eesti parimad Ülenurme gümnaasiumi 6. klassi õpilased, kellelt võib edaspidi küsida nõu, millised on eurokupüüride turvamärgistused või milline münt on millise riigi oma.

Euroopa Keskpanga läbiviidud üleeuroopalise mängu küsimused hõlmasid erinevate euroala müntide tundmist ja rahatähtede ning turvaelementide eristamist, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Parima tulemuse saavutas Eestis Grete Karpov, kes üldarvestuses jäi kümnendaks. Teise koha saavutas Analiisa Plato ja kolmanda Karel Udras, kes said Euroopas omakorda 13. ja 15. koha.

Mängu kõik kolm võitjat olid ühel nõul, et edu taga seisab nende ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja.

“Mängus oli kõige raskem küsimustele vastamine. Alguses oli see päris suur katsumus, kui sa ise ei tea, mis maalt on pärit see münt, aga lõpus läks see kergemaks, jäi meelde ja pähe,” rääkis Grete Karpov.

“Kõige raskem oli saada kõige suurem skoor ja vastata küsimustele, aga mängu kulgedes muutusid need aina kergemaks ja nüüd ma ka tean, millised on riikide mündid. Meil on hästi elav õpetaja ka, igasugustele võistlustele paneb kirja ja käib pangas,” selgitas Karel Udras.

 

Loe edasi: uudised.err.ee