Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti on Euroopa Liidult saanud üle 10 miljardi euro investeeringuid

01.05.2019

Eesti on Euroopa Liidus oldud 15 aasta jooksul saanud saanud EL-i eelarvest 10,4 miljardi euro ulatuses investeeringuid.

Aastatel 2004 kuni 2020 on investeeritud või investeeritakse Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondidest Eestisse 9,1 miljardit eurot. Lisaks on 2014. aastal pärast majanduskriisi käivitatud niinimetatud Junckeri kava alusel tehtud Eestisse lisainvesteeringuid 1,3 miljardi euro mahus, teatas Euroopa Komisjoni pressiesindaja.

“Selleks, et uued liikmesriigid saavutaksid EL-i keskmise majanduskasvu ja sissetuleku, on Euroopa Liit teinud ulatuslikke investeeringuid ühtekuuluvuspoliitika raames ja alates 2014. aastast ka Euroopa investeerimiskava ehk nn Junckeri kava kaudu. Nende investeeringute tulemused on olnud väga positiivsed, seda mitte ainult tänu EL-i rahastamisele, vaid ka tänu uute liikmesriikide pingutustele reformide läbiviimisel ning muutumisel investeerijate ja ettevõtjate jaoks veelgi atraktiivsemaks kohaks, kus tegevust alustada ja edu saavutada,” märkis Euroopa Komisjon oma pressimaterjalides.


Loe edasi
: err.ee