Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti nõustus EL-i ja Kanada vahelise vabakaubandusleppe lisadeklaratsiooniga

29.10.2016

28.10.2016

Eesti nõustus täna Euroopa Liidu ja Kanada vahelisele vabakaubandusleppele valloonide soovil lisatud deklaratsiooniga, sest välisministeeriumi asekantsleri Väino Reinarti sõnul ei muuda see lepingut ennast. Nõusoleku peavad täna keskööks andma kõik Euroopa Liidu riigid. Eesti otsene kaubavahetus Kanadaga on suhteliselt väike, kuid vabakaubandusest võiks Eestile kasu sündida läbi Euroopa majanduse elavnemise.

Valloonide nõudel vabakaubanduslepingu heakskiitmise otsusele lisatud deklaratsioon, et Belgia ei ratifitseeri lepingut, kui kõik piirkonnad, kel õigus ratifitseerimisel kaasa rääkida, ei ole lepinguga nõus pärast selle ajutise rakendamise algust, on välisministeeriumi asekantsleri Väino Reinarti sõnul niigi selge asja ülekordamine ja Eesti on sellega nõus, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Ma ei näe mingit põhjust seda mitte teha. See tähtaeg, millal me peame seda ütlema, on tänane kesköö. Ka meie oma juristid loevad põhjalikult läbi kõik deklaratsioonuid selleks et olla 100 protsenti kindel, et seal pole midagi niisugust, mis võiks meile küsimusi tekitada,” ütles Reinart.

Eesti eksport Kanadase jääb küll alla ühe protsendi koguekspordist, kuid on viimastel aastatel tõusuteel. Näiteks saadab metsatöömasinaid Kanadasse Palmse mehaanikakoda.

Loe edasi: uudised.err.ee