Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti kaheks regiooniks jagamise idee ei idane ega mädane

28.03.2018

Veebruari keskpaigas õhku visatud idee jagada Eesti suuremate eurotoetuste nimel kaheks fiskaalseks regiooniks sureb ilmselt loomulikku surma, sest rahandusministeerium ideed ei toeta. Kui EL-ile selline erandlik ettepanek tehtaks, vajaks see valitsuse otsust, ent argumente selleks napib, ehkki poliitilist toetust valitsuses jagub.

Kuigi valitsus on teatanud, et kaalub võimalust käsitleda Eestit kahe piirkonnana, et saada Euroopa Liidu struktuurifondidest järgmisel seitsmeaastasel eelarveperioodil regionaalarenguks rohkem raha, on rahandusministeeriumi ametnikud selgitanud neile nüüdseks, et selle taotluse esitamisega on hiljaks jäädud ning edasine lobi sel suunal oleks väheviljakas. Kas lobiga tasub jätkata, peaks selguma juunikuuks, seni on idee pausil.

Eesti kaheks regiooniks jagamine tähendaks idee järgi paremini arenenud ning rikkama Tallinna ja Harjumaa eraldamist ülejäänud Eestist, et tagada kõrgemad regionaalarengu toetused; Harjumaa aga peaks edasistest eurotoetustest suu suuresti puhtaks pühkima.

Loe edasi: err.ee