Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti ja Saksa välisminister kinnitasid pühendumust regiooni julgeolekule

01.03.2017

Tänasel kohtumisel arutasid välisminister Sven Mikser ja Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel Eesti ja Saksamaa suhteid, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist, Euroopa Liidu tulevikku ja olukorda Ukrainas. Kohtumisel kinnitasid Eesti ja Saksa välisminister pühendumust regiooni julgeolekule.

Mikser tänas oma kolleegi Saksamaa jätkuva panustamise eest NATO idatiiva julgeolekusse, sealhulgas Balti õhuturbemissiooni. „NATO liitlaste suurendatud kohalolu regioonis on meie jaoks prioriteet. Euroopa ja NATO pühendumus oma peaeesmärkide täitmisele aitab ohte ära hoida,“ ütles Mikser.

Välisministrid tõdesid, et Eestil ja Saksamaal on sarnased vaated Euroopa Liidu ees seisvate väljakutsete osas. „Praegu on oluline säilitada Euroopa ühtsus ning otsustuskindlus,“ rõhutas Mikser. „Tugev Euroopa Liit on meie endi huvides ja seda ootavad ka meie partnerid,“ lisas ta. Euroopa ühtsuse hoidmine on esikohal ka Brexitist rääkides, kinnitasid välisministrid.

Välisministrid arutasid ka suhteid Venemaaga ja olukorda Ukrainas. „Me peame ühtsena seisma Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse eest,“ rõhutas Mikser. Välisministrid nõustusid, et sanktsioonide tühistamisest ei saa rääkida enne kui Minski lepped on täidetud. „Vajalik on Venemaa naasmine rahvusvahelise õiguse täitmise juurde,“ lisas Mikser.

Mikser kinnitas, et Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks hästi ettevalmistatud. „Eesistumise vältel hoiame kindlasti fookuses Euroopa majandust, digitaalseid teemasid ning Euroopa julgeolekut,“ kinnitas ta. Välisminister tõi välja idapartnerluse ühe eesistumise prioriteedina, mille puhul on oluline jätkata reformide toetamist idapartnerlusriikides.

 

Allikas: Välisministeerium