Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti eurosaadikud on eri meelt, millal Euroopa Komisjon tööd saab alustada

15.11.2019

Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikute hinnangud lahknevad selle üle, kas Euroopa Komisjoni uus koosseis saab 1. detsembril tööle hakata või lükkub see veel kaugemale tulevikku.

“Tahaksin loota, et Ungari volinikukandidaadiga tekkinud erimeelsused, kõhklused ja kahtlused suudetakse kirjalikele küsimustele vastamisega ületada. Aga meil on suurem probleem Ühendkuningriigiga, kuna sealt ei kavatseta uut volinikukandidaati enne Brexitit või vähemalt enne üldvalimisi nimetada,” rääkis Andrus Ansip ERR-i saates “Uudis +” antud intervjuus Arp Müllerile.

“Kui juristid leiavad, et ilma brittide nimetatud volinikuta ei saa Euroopa Komisjon alustada, siis võib see kesta kuni veebruarini. Ja kes teab, võib-olla veel kaugemale. Sest Brexit on ju veninud juba pikka aega ja kaua ta veel venib – ma ei tea,” märkis reformierakondlane, europarlamendis fraktsiooni Uuenev Euroopa kuuluv Ansip.

Hiljemalt 31. jaanuaril Euroopa Liidust lahkuda kavatsev Ühendkuningriik on keeldunud enda volinikukandidaati esitamast, mistõttu EL-i reeglitest kinnipidamist jälgiv Euroopa Komisjon alustas Londoni suhtes reedel rikkumismenetlust. Neljapäeval said parlamendikomisjonides toimunud kuulamiste järel heakskiidu Prantsusmaa volinikukandidaat Thierry Breton ja Rumeenia kandidaat Adina-Ioana Valean, kuid Ungari esitatud Oliver Varhelyi’lt oodatakse siiski täiendavatele küsimustele kirjalikku vastamist.

 

Loe edasi: err.ee