Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti esitas rändekriisi lahendamiseks kompromissplaani

30.11.2017

Eesti esitles kolmapäeva hommikul Brüsselis valitsuste esindajatele ettepanekut, mis välistab kohustuslikud põgenikekvoodid järgmise rändekriisi lahendusena. Kompromiss pakub liikmeriikidele võimaluse rändekriisi puhkedes põgenike ümberpaigutamise asemel panustada piirivalvurite ja raha saatmisega kriisipiirkonda.

Tegemist on Eesti eesistumise ühe poliitiliselt tundlikuma teemaga, millele lõpplahendust enne suve ei paista, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Meie ettepanek põhineb sellel, mille Malta juba lauale pani, kus me otsime tasakaalu solidaarsuse ja vastutustunde vahel. Mida me praegu pakume on niisugune kompromiss, kus me oleme juhtinud tähelepanu, et põgenike vastuvõtmise asemel või kõrval on väga palju muid meetmeid, mida liikmesriigid saavad teha, ka vabatahtlikult – panustada piirivalvesse, ümberasustamisesse, kolmandate riikidega koostöösse, politseiohvitseridega abistada,” selgitas Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Kaja Tael.

“Samuti oleme praegu arvamusel, et selleks, et mistahes põgenike ümberpaigutamine töötaks, peaks olema saatja ja vastuvõtjariigi nõusolek. See on lause, mis väga paljudele riikidele on väga oluline. Samas ka täna oli näha, et teisele leerile oli see väga lähedal vastuvõtmatule. Nii et vaatame, kuidas asjad arenevad,” lisas ta.

Siseminister Andres Anvelt kinnitas, et Eesti ettepaneku kohaselt peaks olema põgenike vastuvõtmine vabatahtlik ja iga kord läbiräägitav.

 

Loe edasi:  err.ee