Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesti EL-eesistumise ajal tuleb Rootsis sotsiaalteemade kohtumine

23.01.2017

Eesti eesistumise ajal Eurooopa Liidus (EL) peetakse Rootsis kõrgetasemeline kohtumine sotsiaal- ja tööhõive teemadel, millele Eesti on oma toetuse andnud.

“Rootsi andis juba enam kui pool aastat tagasi meile teada soovist korraldada koostöös Euroopa Komisjoniga sotsiaalteemadel tipptasemel kohtumist ning oleme nende mõtet toetanud algusest peale,” ütles riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats esmaspäeval BNS-ile.

Göteborgis novembri keskel peetava kohtumise toimumise avalikustas esmaspäeval Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, kelle sõnul on juhivad seda Rootsi peaminister Stefan Löfven ja Euroopa Komisjon.

“Me peame näitama, et suudame parandada inimeste igapäevast elu. Sotsiaalsem Euroopa [Liit], õiglased töötingimused, efektiivne tööturg,” ütles Löfven esmaspäeval kohtumise teemadest rääkides.

Juncker on oma ametiaja üheks prioriteediks seadnud Euroopa Liidu elanike sotsiaalsete õiguste ja heaolu kasvatamise, rääkides “Euroopa sotsiaalsete õiguste samba” kehtestamisest ning põhjendades seda vajadusega tagada Euroopa Liidu legitiimsus oma kodanike silmis.

“Teema haakub värskelt heaks kiidetud Eesti eesistumise prioriteetidega – kasvava majanduse ning kaasava ja kestliku Euroopa arendamine.

 

Loe edasi: Pealinn