Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesistumiskomisjon kinnitas ettevalmistuste uue ajakava

01.08.2016

Täna, 1. augustil erakorraliselt kogunenud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ettevalmistav komisjon arutas ettevalmistuste ajakava ümberkorraldamist, kuivõrd Eesti eesistumisaeg nihkus eelmisel nädalal pool aastat varasemaks.

Uue kava kohaselt juhib Eesti Euroopa Liidu Nõukogu tööd 2017. aasta teisel poolaastal. Kui veel eelmine nädal algas eesistumist ettevalmistavale meeskonnale teadmisega, et eesistumiseni on aega veel üle viiesaja päeva, siis tänaseks on neid päevi 184 võrra vähem ehk 334 päeva.

Eesistumiskomisjoni põhiteemadeks olidki täna eesistumise ettevalmistuste uus ajakava, personalivärbamise kiirendamine ja keskselt korraldatavate kõrgetasemeliste ürituste uus nimekiri.

Sisuprogramm jõuab avalikkuse ette varakevadel

Riigikantselei on koos ministeeriumidega juba alustanud sisuprogrammi jaoks oluliste teemade selgitamist. Septembris kohtuvad kolme järjestikuse eesistujariigi esindajad, et arutada ühise nn trioprogrammi teemasid. Eesti kuulub ühte triosse meile eesistumisjärjekorras järgnevate Bulgaaria ja Austriaga.

Aasta lõpuks valmib Eesti eesistumise sisuprogrammi esimene versioon, mida tutvustatakse valitsusele. Seejärel jätkuvad arutelud Riigikogu valdkondlikes komisjonides ja Euroopa Liidu asjade komisjonis. Varakevadel alustatakse kaasamisega ja siis peaks programm jõudma ka avalikkuse ette arutamiseks. Eesistumise sisuprogrammi kinnitab valitsus 2017. aasta juunis vahetult enne eesistumise algust.

Valitsusele esitatakse kinnitamiseks uus kõrgetasemeliste ürituste nimekiri

Uue kava kohaselt on 2017. aasta teise poolaastasse planeeritud 11 ministrite kohtumist ja kuni seitse kõrgetasemelist konverentsi. Samuti näeb kava ette nelja Riigikogu kõrgetasemelist üritust. Ürituste esialgne ajakava selgub novembri lõpuks.

Meeskonna värbamine kiireneb

Värbamine eesistumise läbiviimisega seotud lisakohtadele nihkub varasemaks. Lisakohad, mis varasema plaani kohaselt pidid olema täidetud 2017. aasta alguses, täidetakse selle aasta sügisel. Eesmärk on täita kõik lisakohad nii Tallinnas kui Brüsselis alalises  esinduses Euroopa Liidu juures hiljemalt 2017. aasta jaanuari alguses.

Planeeritud arendus- ja koolitustegevused jätkuvad palju intensiivsemas graafikus. Kõik arendus- ja koolitustegevused toimuvad esialgsest kavast pool aastat varem, lõppedes kõik 2017. aasta veebruaris. Töö eesistumise sisuprogrammi elluviimisel on tavaliselt väga intensiivne juba kuus kuud enne eesistumist, seetõttu ei saa koolitusi planeerida kuni eesistumise alguseni.

Eesistumise identiteedi leidmiseks kuulutati välja hange

Komisjon sai ülevaate kommunikatsioonitegevuste uuenenud ajaraamist ja 20. juulil välja kuulutatud loovkonkursi hankest. Hanke eesmärk on leida parimad sõnumid ja visuaalsed lahendused Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks ja Eesti tutvustamiseks Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal. Tööde esitamise tähtaeg on 1. septembril.

Komisjon vaatas üle ka eesistumise ettevalmistamise selle aasta eelarve. Kuna paljud järgmisse aastasse planeeritud tegevused nihkusid sellesse aastasse, on vaja selle aasta eelarves teha ka vastavad muudatused. Eelarvemuudatuste täpsustamine on praegu töös.

Järgmine komisjoni kohtumine lepiti kokku septembri algusesse.

 

Allikas: Eesti ELi Nõukogu eesistumine