Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesistumise ametliku veebilehe eu2017.ee arendus- ja disainipartner on Web Expert

23.12.2016

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ametliku veebilehe eu2017.ee arendus- ja disainipartneri konkursi võitis Web Expert OÜ. Konkursile laekus kuus pakkumist.

Arendus- ja disainipartneril tuleb luua eesistumise ametlik veebileht eu2017.ee ja selle alamveebid, mis tuginevad eesistumise visuaalsele identiteedile ning toetavad Euroopas levinud arvamust Eestist kui nutikast kauni looduse ja puhta elukeskkonnaga e-riigist. „Arenduspartneriga koostöös soovime teha esindusliku, kasutajasõbraliku ja töökindla veebilehe,“ sõnas eesistumise e-kanalite nõunik Tiina Rekand.

Loodavast veebilehest eu2017.ee kujuneb Eesti kui eesistuja visiitkaart ehk kõige olulisem rahvusvaheline infokanal, mida kasutavad ajakirjanikud, EL-i institutsioonide ja liikmesriikide ametnikud ning poliitikakujundajad. Veebileht on kavandatud eesti, inglise, saksa ja prantsuse keeles. Veebileht valmib järgmise aasta mais.

Eesti on esimest korda EL Nõukogu eesistuja 2017. aasta juulist detsembrini. Eesistuja juhib nõukogu tööd ehk suunab 28 liikmesriiki ühiste otsuste suunas. Eestis toimub eesistumise ajal ligi 20 kõrgetasemelist sündmust, millest võtavad osa välisriikide ministrid ning EL-i juhid ja tippametnikud.

 

Allikas: eesistumine.ee