Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesistumise ajal aitab Tallinna avastada digigiid

12.12.2016

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eestistumise alguseks valmib digigiid, mis aitab Tallinna saabuvatel väliskülalistel leida üles pealinna põnevad kohad ja lood, mis muidu võivad jääda silmale tabamatuks. Digigiid juhatab näiteks miljööväärtuslike hoonete ja tänavakunsti juurde, tutvustab Eesti ajalugu, jagab teavet kultuuriobjektidest ja palju muud.

Selleks, et digigiid jõuaks inimesteni, otsib Riigikantselei partnerit selle teostuseks. „Kõige olulisem on, et digigiid oleks lihtne ja kasutajasõbralik ning arvestaks linnakülaliste huvidega,“ toonitab eesistumise digilahenduste nõunik Valdek Laur. „Soovime, et digigiid jääks kasutusse ka pärast eesistumist ning koostööpartner oleks huvitatud selle edasisest arendamisest. Muidugi võiks see üllatusi pakkuda lisaks väliskülalistele ka eestimaalastele endile.“

Digigiid on esialgu küll mõeldud eeskätt Eesti kultuuri ja elukeskkonna tutvustamiseks, aga Lauri sõnul kaalutakse ja räägitakse läbi kõik huvitavad koostööpakkumised. „Mida ja kuidas digigiid täpsemalt pakub, sõltub lisaks meie soovidele ka koostööpakkumistest,“ lisab Laur.

Digigiidi tehniline lahendus peab olema liidestatav vabavaraga ja pakkuma mitmekeelsuse tuge. Kuigi digigiidi esmane keel oleks inglise, võiks see ideaaljuhul olla kõigis Euroopa Liidu keeltes. Digigiidi kohustuslikud osad on kaardirakendus, asukohatuvastus ning see peab kuvama nii teksti, pilti, heli kui ka videot. Tehniliselt on digigiid seadme ekraanisuurusele kohanduv veebileht, kuid võib lisaks olla ka mobiilirakendus.

Riigikantselei ootab pakkumisi 9. jaanuariks 2017. Hanke kohta saab selgitusi ja täiendavat teavet riigihangete keskkonnast.

Eesti on esimest korda EL Nõukogu eesistuja 2017. aasta juulist detsembrini. Eesistuja juhib nõukogu tööd ehk suunab 28 liikmesriiki ühiste otsuste poole. Eestis toimub eesistumise ajal ligi 20 kõrgetasemelist sündmust, millest võtavad osa välisriikide ministrid ning EL-i juhid ja tippametnikud. Kokku saabub Eestisse eesistumise sündmustele ligikaudu 30 000 väliskülalist.

Allikas: eesistumine.ee