Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesistumisaja 30 000 külalist panevad Eesti lennuühendused proovile

23.12.2016

Kuigi Euroopa Liidu pealinnast tuleb Eestisse lõviosa eesistumisega seotud inimesi ja ka Eesti ametnikud käivad sel ajavahemikul tavalisest rohkem seal, on tulijaid oodata ka mujalt Euroopast.

Seetõttu on oluline ka ühendus Euroopa suuremate transiitlennujaamadega, näiteks Frankfurdi ja Müncheniga, kuid ka lähemate pealinnade Riia, Helsingi ja Stockholmiga, kirjutas Eesti Päevaleht.

Eesti eesistumise logistikajuht Toomas Tirs ütles, et kuigi praegu ei ole veel kõigi sündmuste päevakord ja muud üksikasjad paigas – kas konkreetsele konverentsile või kohtumisele tulevad inimesed saabuvad õhtul või hommikul –, on ligikaudsed mahud planeerimise jaoks olemas ja Tallinna lennujaamale teatatud.

Ta selgitas, et peale lennujaama on ta korduvalt kohtunud Nordica ja Air Balticu esindajatega ning tema kolleegid on asja arutanud Brussels Airlinesiga. Lennujaam on lennuliikluse suurenemisest rääkinud veel mitme lennufirmaga. „Meie lootus ja eeldus on, et lennufirmad, kes lendavad suurematesse keskustesse, sellega ka arvestavad,” lausus Tirs.

 

Loe edasi: uudised.err.ee