Esita küsimus elik@nlib.ee

Eesistujad meenutavad: kajaka päästmine ja Macroni kohtumine kööginurgas

10.11.2017

Eesti aeg Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana on vaikselt ümber saamas ja kuna viimasel kahel kuul on ürituste põhiraskus Brüsselis, tõmbab Eesti korraldusmeeskond tasapisi otsi kokku.

Selle käigus meenutas logistikatiim, kuidas nad pidid Prantsusmaa presidendile korraldama spontaanse kohtumise Kultuurikatla kööginurgas, kuidas tähtsate külaliste võõrustamise ajal tuli korraldada päästeoperatsioon kajakapojale ning kuidas ministrite kohtumise ajal kadus ära elekter.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja esimest korda, mis tähendab, et ettevalmistustega hakati peale küllaltki varakult. Kõik eesistujad teavad, et vähemalt korra poole aasta jooksul tabab neid mõni kriis, aga keegi ei oska oodata, mis see võib olla. Eesti kriis tuli juba enne meie poolaastat, kui Suurbritannia otsustas Euroopa Liidust lahkuda ja Eesti eesistumine nihkus pool aastat varasemaks. See selgus 2016. aasta juulikuus.

“Meil oli suur eelarve tehtud aastaks 2018. Uus kalender, täiesti nullist. Inimesi pole, sest meeskonnas on ainult seitse-kaheksa inimest, aga üksi logistikatiimis on meil nüüd 30 inimest,” meenutas eesistumise logistikajuht Toomas Tirs. “Ei ole rahulikult võimalik hankeid ette valmistada, ei ole rahulikult võimalik inimesi värvata.”

 

Loe edasi: err.ee