Esita küsimus elik@nlib.ee

Eelarvevolinik Oettinger kinnitas, et ta ei ole mustkunstnik

15.02.2018

Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther H. Oettinger teatas kolmapäeval toimunud pressikonverentsil Brüsselis, et Euroopa Liidu eelarves olevad augud, mis tekivad eelkõige seoses Brexitiga, tuleb täita liikmesriikide poolt, mitte mustkunsti ja trikkide abil. Eelarvevolinik rõhutas, et tema ei ole mustkunstnik.

Oettinger rõhutas päeval, mil Komisjon tutvustas nii EL-i lähituleviku eelarve analüüse kui ka ettepanekuid EL-i töö tõhustamiseks, et liikmesriigid peavad olema valmis eelarvesse rohkem maksma või Brüssel ei saa tulla vastu nõudmistele kulutusi kasvatada, vahendas Politico.

Volinik lubas, et aastate 2021-2027 eelarvet puudutav eelnõu avalikustatakse 2. mail ehk kolm nädalat plaanitust varem. Sammu põhjuseks on soov eelarve raamistik paika saada enne 2019. aasta eurovalimisi.

Komisjon on sunnitud pikaajalist eelarvekava tegema olukorras, kus ühelt poolt jätab Suurbritannia lahkumine peagi EL-i eelarvesse umbes 12 miljardi euro suuruse augu ja teiselt poolt nõutakse Euroopa Liidult üha rohkem erinevate algatuste rahastamist, näiteks kas või migratsiooni, julgeoleku ja riigikaitse vallas.


Loe edasi: 
err.ee