Esita küsimus elik@nlib.ee

Dimitris Avramopoulos: Euroopa vastutab rände haldamise eest

21.08.2017
Euroopa on jätkuvalt tugeva rändesurve all, kuid praegust olukorda ei saa kahe aasta tagusega võrreldagi, kirjutab Euroopa Liidu rändevolinik Dimitris Avramopoulos.

Komisjoni jaoks ei tule rändeteema üllatusena. Kui Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ametisse astus, lõi ta Euroopa Liidu rändevoliniku ametikoha, sest teadis, et rändeküsimustega tuleb meil hakata tegelema esmajärjekorras. Võtsin selle väljakutse uhkusega vastu ja sellest ajast saati oleme koos töötanud selle nimel, et luua Euroopa lähenemisviis rändega toimetulemiseks.

Oleme jõudnud juba väga palju ära teha: viimase kahe aasta jooksul oleme saavutanud rohkem kui oli võimalik 20 aastaga enne seda. Meie käsitus rändest on laiaulatuslik: see hõlmab nii elude päästmist merel kui ka rände algpõhjustega tegelemist, rändevoogude vähendamist koostöös kolmandate osapooltega, meie piiride kaitsmist uue Euroopa piiri- ja rannikuvalve toel, ümberasustamiseks turvaliste ja seaduslike võimaluste loomist, Euroopa Liidu sisest solidaarsust kõige suurema surve all olevate liikmesriikidega ning väljapoole Euroopa Liidu jäävate naaberriikidega, kes on võtnud enda juurde vastu suure hulga pagulasi. Kõik see on juba andnud konkreetseid tulemusi.

Loe edasi: postimees.ee