Esita küsimus elik@nlib.ee

Digitippkohtumise turvamisse kaasatakse ka Kaitseliit ja kaitsevägi

21.09.2017

Valitus kiitis heaks kaitseväelaste ja kaitseliitlaste kaasamise Tallinnas aset leidva Euroopa Liidu digitaalvaldkonna tippkohtumise ajal turvalisuse tagamisse.

Peaministri ülesandeid täitev tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et valitus kiitis heaks kuni 150 kaitseväelase ja kaitseliitlase kaasamise turvalisuse tagamisse tuleva nädalal lõpul aset leidva ELi digitaalvaldkonna tippkohtumise ajal.

Ossinovski sõnul peab Eesti sajaprotsendiliselt tagama tippkohtumisest osa võtvate kõrgete külaliste julgeoleku ning selleks kaasatakse ka kaitseväelased ja kaitseliitlased.

Kaitseväelased on kavas allutada ülesannete täitmiseks kaitsepolitseiameti büroo juhile ning Kaitseliidu tegevliikmed politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuuri prefektile, selgub Kaitseliidu dokumendiregistrist avaldatud dokumendist.

ELi nõukogu eesistujariik Eesti korraldab koostöös Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoniga 29. septembril Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumise, millel osalevad ELi riigipead ja valitsusjuhid.

 

Loe edasi:  postimees.ee