Esita küsimus elik@nlib.ee

Die Welt: Euroopa Komisjon alustab menetlusi asüülireegleid rikkunud 19 liikmesriigi vastu

24.09.2015

Saksa ajaleht Die Welt kirjutab oma allikatele tuginedes, et Euroopa Komisjonil on kavas alustada menetlusi 19 liikmesriigi vastu, sest viimased pole järginud varjupaigataotlejaid puudutavaid direktiive.

Väljaande kinnitusel puudutab Komisjoni menetlus näiteks Saksamaad, Prantsusmaad, Austriat, Hispaaniat, Hollandit ja Ungarit. Kõiki riike ajaleht üles ei loetle, Soomet (ega ka Eestit – Toim.) igatahes ei mainita, vahendas uusisuomi.fi.

Suurbritanniat, Iirimaad, ja Taanit teema ei puuduta, sest neil on Euroopa Liiduga eraldi lepingud.

Die Welt juhib tähelepanu, et Komisjoni president Jean-Claude Juncker hoiatas sellel teemal liikmesriike juba oma 9. septembril europarlamendi ees peetud kõnes. Ajalehe hinnangul oli Junckeri ähvardus menetlusi alustada “haruldane ja ründav”.

“Kogu Euroopas kehtivad nüüd ühised normid selle kohta, kuidas varjupaigataotlejaid nende inimväärikust austades vastu võtta ja kuidas varjupaigataotlusi läbi vaadata, ning lisaks on meil ühised kriteeriumid, mille põhjal sõltumatud kohtusüsteemid otsustavad, kas inimesel on õigus rahvusvahelisele kaitsele või ei,” rääkis Juncker oma kõnes.

 

Loe edasi: uudised.err.ee