Esita küsimus elik@nlib.ee

Briti peaministri sõnul on Brexiti-lepe saavutatav

16.10.2018

Briti peaminister Theresa May ütles esmaspäeval, et tema hinnangul on Brexiti-kokkulepe endiselt võimalik, seda hoolimata asjaolust, et kõnelused on Iirimaa piiri küsimuses ummikusse jooksnud.

“Usun jätkuvalt, et läbi räägitud kokkulepe on parim tulemus Ühendkuningriigile ja EL-ile. Usun jätkuvalt, et seesugune lepe on saavutatav,” ütles May parlamendi alamkojas.

May kõneles päev pärast seda, kui tema Brexiti-minister Dominic Raab külastas Brüsselit, kuid loodetud läbimurret kolmapäeval algava Euroopa Ülemkogu eel ei saavutatud.

May hinnangul tegid mõlemad sellest hoolimata tõelisi edusamme kokkuleppe suunas. Peaministri sõnul nõustus Euroopa Liit põhjalikumalt uurima tema ettepanekuid Suurbritannia hoidmises ühenduse tolliliidus, kuni saavutatakse laiem kaubanduslepe. Edasiminekuid on valitsusjuhi hinnangul ka Põhja-iirimaa piiri osas.

“Me oleme olnud väga selged selles osas, et me ei saa nõustuda millegagi, mis ohustaks Suurbritannia ühtsust,” lisas May.

Euroopa Liidu alaline eesistuja Donald Tusk hoiatas aga, et leppeta Brexiti stsenaarium on tõenäolisem kui kunagi varem.

 

Loe edasi: err.ee