Esita küsimus elik@nlib.ee

Briti parlament kiitis heaks Brexiti-seaduse

14.03.2017

Briti parlament andis esmaspäeva hilisõhtul peaminister Theresa Mayle heakskiidu alustada Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise protsessiga, seda vaatamata Šotimaa vastuseisule ja selle valitsuse soovile korraldada lähiajal uus iseseisvusreferendum.

Lordide koda lükkas tagasi viimase hetke katse parandada seaduseelnõu, mis annab Mayle õiguse alustada Brexiti-läbirääkimisi, sillutades niiviisi tee otsuse jõustumiseks juba teisipäeval.

Peaminister võib järgnevalt käivitada EL-i Lissaboni leppe artikli 50 igal hetkel. See omakorda käivitab kahe aasta pikkuse läbirääkimisprotsessi, mis lõpeb Suurbritannia lahkulöömisega euroliidust.

May pressiesindaja sõnul ei ole tõenäoline, et valitsusjuht saadab oma vastavasisulise tähiskirja Euroopa Ülemkogule teisipäeval, kui eelnõu on alles saamas kuninglikku heakskiitu kuninganna Elizabeth II-lt. “Me oleme andnud selgesõnaliselt märku, et peaminister käivitab artikli 50 märtsi lõpus,” ütles May pressiesindaja hääletuse eel, rõhutades jõuliselt sõna “lõpus”.

Loe edasi: uudised.err.ee