Esita küsimus elik@nlib.ee

Briti minister eitab soovi lõhestada kõneluste eel Euroopa Liitu

20.02.2017

Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise eest vastutav minister David Davis lükkas ümber meedia väited justkui sooviks Briti valitsus lõhestada Euroopa Liidu läbirääkimispositsioone arendades lähedasemaid suhteid samameelsete Ida-Euroopa riikidega.

“Ei. Lihtne vastus on ei. Me räägime sõpradega. Loomulikult on meil palju ühiseid huvisid ja mõnede riikidega lähemad suhted. Me oleme mõnede riikidega teinud koostööd 40 aastat. Koostöövaim mitte kirjatäht on see, mis kestab. Igale poole kuhu läheme, saame vastuse, et tahame konstruktiivseid läbirääkimisi ja suhteid,” ütles Ühendkuningriigi Brexiti minister Tallinnas antud pressikonverentsil sellekohasele küsimusele vastates.

Briti päevaleht The Times kirjutas pühapäeval, et Ühendkuningriigi valitsus kaalub võimalust suunata parema Brexiti-leppe saamiseks osa Aasia ja Aafrika riikidele eraldatavast abist Kesk- ja Ida-Euroopale, teiste seas Balti riikidele, vahendas BNS.

“Soovime tugevat Euroopa Liitu – ma arvan, et mõned ajakirjanikud on selle tähelepanuta jätnud,” märkis Davis.

Davis: kiire lepe Briti ja EL-i kodanike õiguste vallas on võimalik

Briti Brexiti-ministri sõnul ei näe ta põhjust, miks Euroopa Liit ja Ühendkuningriik ei peaks jõudma kiire üksmeeleni Briti ja EL-i kodanike vastastikuste õiguste küsimuses.

David Davise sõnul soovib Suurbritannia kiiret vastust küsimusele, millised saavad Brexiti järel olema EL-i kodanike õigused Ühendkuningriigis ja vastupidi.

“Ma ei näe mingit põhjust, miks me ei peaks suutma jõuda selles küsimuses väga kiire vastuseni. Sellise vastuseni, mis on helde nii EL-i kodanikele Ühendkuningriigis ja Briti kodanikele EL-is. See on meie eesmärk nii moraalsest kui ka juriidilisest seisukohast,” ütles minister esmaspäeval Tallinnas pärast kohtumist Eesti valitsuse eriesindajaga Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikaga.

 

Loe edasi: uudised.err.ee