Esita küsimus elik@nlib.ee

Brexit võib tõsta EL-i tudengitele õppemaksu ja mõjutada hariduse taset

03.04.2017

Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise järel muutub ilmselt keerulisemaks näiteks seal tegutsevate Eesti firmade igapäevatöö, samuti ei jäta see puudutamata ilmselt ka Eesti tudengite õppimist Ühendkuningriigis, mis on praegu üks põhilisi sihtriike, kuhu kõrgharidust saama suundutakse.

Brexiti võimalike majanduslike ja poliitiliste mõjude üle on spekuleeritud sellest päevast peale, kui britid lahkumisidee üldse välja käisid. Seda, mis peale Brexiti teokssaamist tegelikult juhtub, ei tea veel päriselt keegi. Lahkumiskõnelused said sel nädalal ametlikult alguse ning kindel on see, et muutused tulevad, vahendas “Aktuaalne kaamera. Nädal”.

Suurbritannia käivitas ametlikult Brexiti protsessi
“Ei ole ühtegi valmis mudelit võtta /…/, nii et selles mõttes on siin kindlasti läbirääkimistel palju küsimusi, kuidas seda teha ja kuidas garanteerida, et see, mis on täna, on sarnasel viisil olemas ettenähtavas tulevikus, kuidas investeeringud on kaitstud, kuidas kodanikud liiguvad. Need suhted on ehitatud üles 40 aasta jooksul ja saab olema päris keeruline ülesanne hakata seda nüüd tüki kaupa lahutama,” arutles riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats.

Briti peaminister Theresa May on öelnud, et nii kaua kui Ühendkuningriik veel Euroopa Liitu kuulub, kehtib ka sellekohane reeglistik. See tähendab, et vähemalt Suurbritannia ametliku lahkumiseni muretsema ei pea ning samaks jäävad nii elu- kui ka õpitingimused.

“Ma usun, et mõlema poole huvides on, vähemalt nende inimeste ja nende ettevõtete jaoks, kes juba seal tegutsevad, säilitada võimalikult sarnased tingimused nagu praegu on,” ütles Jäärats.

 

Loe edasi: uudised.err.ee