Esita küsimus elik@nlib.ee

Barnier: Brexiti-leppeni jõudmine sel nädalal on võimalik

16.10.2019

Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier ütles teisipäeval, et Londoniga lahkumisleppeni jõudmine sel nädalal on võimalik, kuid see nõuab veel keerulisi läbirääkimisi.

Briti ja Euroopa Liidu ametnikud proovivad lahkumisleppeni jõuda enne neljapäeval algavat Euroopa Ülemkogu, et Ühendkuningriik saaks leppega lahkuda 31. oktoobril.

Barnier kohtub teisipäeval Luksemburgis ülejäänud 27 liikmesriigi esindajatega, et neid lahkumiskõnelustega kurssi viia.

“Nädalavahetusel ja eile tehti kõvasti tööd, sest isegi kui leppeni jõudmine on keeruline, ja ausalt öeldes aina keerulisem, on endiselt võimalik selleni sel nädalal jõuda,” ütles ta kohtumise eel ajakirjanikele.

“Ilmselgelt peab mistahes lepe töötama kõigi jaoks. Nii terve Ühendkuningriigi kui terve Euroopa Liidu jaoks. Las ma lisan veel, et on viimane aeg muuta head kavatsused õiguslikuks tekstiks,” lisas Barnier.

Pärast nädalaid kestnud kartusi, et Ühendkuningriik lahkub blokist leppeta, on kasvab viimastel päevadel lootus, et leppeni siiski jõutakse. Seni pole otsustavat läbimurret läbirääkimistel aga veel tehtud.

 

Loe edasi: err.ee