Esita küsimus elik@nlib.ee

Bahovski: Euroopa Liit on põgeniketulvas kaotamas oma nägu

03.11.2015

Euroopa Liit on kaotamas n-ö “viimsepäevauudiste” valguses oma nägu ning seetõttu leiab ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski, et EL peab oma rändepoliitika tööle saama, sest muidu võivad põhimõtted, millel majandusliit püsib, devalveeruda või hoopis kaduda.

“Rändekriisi valguses on viimsepäevauudised Euroopa Liidu kohta taas tõusuteel,” nentis Bahovski ERR-i raadiouudistele antud kommentaaris.

Üleeilses “Aktuaalse Kaamera” nädalat kokku võtvas saates pidi Euroopa Komisjoni kunagine asepresident Siim Kallas kommenteerima Euroopa Liidu kõrge välisasjade esindaja Federica Mogherini arvamust ühenduse lagunemise kohta.

“Kallas oli siiski Mogherinist optimistlikum, viidates sellele, et Euroopa Liidule ennustati hukku ka varem näiteks ühisraha kriisi ajal, kuid Euroopa Liit tuli olukorrast siiski välja,” rääkis ajakirjanik.

Samas pole Mogherini pole avalduses üksi, sest talle on sekundeerinud Sloveenia peaminister Miro Cerar, kelle sõnul võib Euroopa Liit laguneda, kui ühenduse põgenikekava tööle ei hakka.

Kallase sõnul on Euroopa Liidul kombeks probleemidele liiga hilja reageerida. “See ongi tegelikult kõige hämmastavam, kuidas ühendus on suutnud juba mitu korda samasse ämbrisse astuda,” ütles Bahovski.

Ta märkis, et majanduse- ja rahanduskriisi ajal nenditi korduvalt, et Euroopa Liit pidanuks oma aluslepingulised probleemid kiiremini kui kaheksa aastaga lahendama.

“Kui ühendusel olnuks tugevam mehhanism käepärast näiteks 2008. aastal, jäänuksid paljud probleemid ilmselt üldse olemata,” arvas Diplomaatia peatoimetaja.

 

Loe edasi: uudised.err.ee