Esita küsimus elik@nlib.ee

Ansip EL-i kõnehindade ühtlustamisest: tegu on hääbuva probleemiga

18.11.2017

Euroopa Komisjon ei toeta europarlamendi ettepanekut ühtlustada Euroopa Liidu riikide vahelised telefonikõnede hinnad, sest tegu on hääbuva probleemiga, ütles Euroopa Komisjoni asepresident, digivolinik Andrus Ansip.

Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon (ITRE) on toetanud ettepanekut alandada ELi riikide vaheliste kõnede hinnad samale tasemele riigisiseste kõnehindadega.

Ansip rääkis Vikerraadio saates “Uudis+”, et Euroopa Komisjon tegi 2013. aastal ettepaneku riigisiseste kõnede hindade küsimusega tegelda, kuid aasta hiljem otsustas europarlament, et selliste kõnede reguleerimiseks puudub piisav põhjendus.

“Võin praegu isegi nõustuda toonase Euroopa Parlamendi otsusega, sest praeguseks on see alus, mis võib-olla oli siis märkimisväärsem, veelgi kahvatumaks muutunud,” lausus Ansip, viidates asjaolule, et aastate jooksul on ELi-siseste kõnede maht tunduvalt vähenenud.

Digivolinik selgitas, et liikmesriikide vahel on kõnesid võimalik pidada ka teistmoodi, kasutades Skype’i, Facetime’i, WhatsAppi ja teisi rakendusi, mis ei maksa neile, kes tasuta internetti pääsevad, midagi.

Lisaks on ka telekomioperaatorid üritanud probleemi lahendada, pakkudes klientidele pakette, mis lubavad väikese tasu eest suurt või piiramatut arvu kõneminuteid teistesse ELi liikmesriikidesse.


Loe edasi: 
err.ee