Esita küsimus elik@nlib.ee

Analüütik: Brexit näitab, et EL võib olla nõrgem ja halvemas seisus kui arvasime

24.01.2017

Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust lõhub pilti võimsast liidust ning näitab, et EL on nõrgem ja võib-olla ka halvemas seisus kui siiani arvati, ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel. “Välisilma” stuudios kommenteerisid Brexitiga seotud teemasid professor Andres Kasekamp ja riigikogulane Igor Gräzin.

Vaid mõni aasta tagasi oli Euroopa murenemise kontekstis suurim oht Kreeka väljaviskamine euroalast. Nüüd on Ühendkuningriik esimese riigina otsustanud vabatahtlikult lahkuda Euroopa Liidust, ühisturult ning ka tolliliidust, vahendas “Välisilm”.

Brittide otsuse otsene mõju Eesti majandusele pole märkimisväärne, sest Eesti eksport Suurbritanniasse moodustas mullu koguekspordist vaid 2,4 protsenti ning import 2,5 protsenti. Küll aga elab ja õpib Ühendkuningriigis rohkelt eestlasi – Briti saatkonna mitteametliku hinnangu järgi on neid ligikaudu 15-20 000, kuid tegelik arv on tõenäoliselt suuremgi. Praegu pole selge, kuidas mõjutab Brexit neid ja ka tulevikus Suurbritanniasse suunduda soovivaid kaasmaalasi. Samuti see, millised on mõjud Euroopa majandusele tervikuna ning seeläbi Eestile.

Loe edasi: uudised.err.ee