Esita küsimus elik@nlib.ee

Ametlik: Keit Kasemets saab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhiks

13.01.2017

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uue juhina asub esmaspäeval ametisse Keit Kasemets, praegune majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler.

“Keit Kasemets asub Euroopa Komisjoni Tallinna esinduse uue juhina ametisse 16. jaanuaril 2017,” teatas Euroopa Komisjon reedel. “Oma uude ametisse võtab ta kaasa rohkem kui kümneaastase töökogemuse kõrgetel ametikohtadel Eesti valitsusasutustes ning laialdase kontaktidevõrgu nii kodu- kui ka välismaal.”

Pärast Eesti Euroopa Liiduga ühinemist juhtis Kasemets kaks aastat (2004–2006) riigikantselei EL-i sekretariaati, kus töötas välja ELi poliitika koordineerimise süsteemi. Aastatel 2006–2012 jätkas ta tööd riigikantseleis strateegiadirektorina, koordineerides valitsuse poliitika strateegilist planeerimist ja Euroopa poolaasta protsessi Eestis.

Aastatel 2012–2015 töötas Kasemets OECD riigivalitsemise ja territoriaalse arengu direktoraadis strateegia- ja reformimeeskonna juhina ning riigivalitsemise ja juhtimise parandamise toetusprogrammi (SIGMA) asejuhina.

Euroopa Komisjoni esindused kõikides EL-i liikmesriikides suhtlevad riigivõimude ja sidusrühmadega ning teavitavad meediat ja avalikkust EL-i poliitikast. Esindused annavad komisjoni peakorterile aru liikmesriikides toimuvatest olulisematest sündmustest.

 

Loe edasi: uudised.err.ee