Esita küsimus elik@nlib.ee

Ametiühingud: EL-i transporditöötajatele peaksid kehtima samad reeglid

30.09.2015

Euroopas käivitati kodanikualgatus nimega “Õiglane Euroopa transport”, mille raames plaanitakse koguda miljon allkirja. Algatuse eesmärgiks on muuta Euroopa Liidu reegleid ja seeläbi transporditöötajate töötingimusi ja tagada seaduskuulekatele ettevõtetele aus konkurents.

Inimeste, kaupade ja teenuste vaba liikumine Euroopas toob kaasa selle, et transport on üha enam hõivatud ja kokku saavad eri riikidest pärit transporditöötajad. Eesti meremeeste sõltumatu ametiühingu juht Kaia Vask ütles ERR-i raadiouudistele, et töötingimused ei pruugi eri riikides olla sugugi võrdsed.

“Transporditöötajad on sellepärast mures, et toimub võidujooks halvemate töötingimuste poole,” rääkis Vask. Tema hinnangul on kõige halvem näide sellest kaugsõiduautojuhid, keda ettevõtted sunnivad töötama füüsilisest isikust ettevõtjatena. “Tegelikult on see töösuhte varjamine,” rõhutas Vask.

Meremeestest rääkides tõdes Vask samuti, et Euroopas on levinud praktika, kus tihti töötavad meremehed küll samal laeval, kuid neil on erinevad palgatasemed.

 

Loe edasi: uudised.err.ee