Esita küsimus elik@nlib.ee

Allikad: EL pikendab Venemaa vastu kehtestatud sanktsioone

21.11.2016

Diplomaatiliste allikate andmetel kavatseb Euroopa Liit pikendada majandussanktsioone, mis kehtestati Venemaa vastu seoses Ukraina konfliktiga.

Seoses presidendi vahetumisega USA-s ning erinevate poliitiste sündmustega Euroopas on viimasel ajal meedias spekuleeritud ka Venemaa-vastaste sanktsioonide tuleviku teemal. Hetkel jõus olevad sanktsioonid on kehtivad 31. jaanuarini ning allikate kinnitusel kavatseb Euroopa Liit neid poole aasta võrra pikendada, vahendasid Bloomberg ja Euobserver.

Sanktsioonide pikendamise peamiseks põhjenduseks on see, et peamist eemaldamise tingimust – ehk Minski rahuleppe täielikku rakendamist – pole praeguseni täidetud.

Bloombergiga suhelnud viis EL-i ametnikku on veendunud, et sanktsioone pikendatakse tavapärasel viisil, kuues allikas aga pidas võimalikuks ka mingit muud stsenaariumit.

Hetkel pole veel selge, kas sanktsioonide pikendamise küsimust arutatakse 15.-16. detsembrini toimuval Euroopa ülemkogu tippkohtumisel. Eelmisel nädalal ringluses olnud päevakorra tööversioonis oli sanktsioonide teema igatahes sees.

Loe edasi: uudised.err.ee