Esita küsimus elik@nlib.ee

Alibaba, Amazon, eBay ja Rakuten-France võtsid kohustuse kõrvaldada ohtlikud tooted kiiremini müügist

25.06.2018

Täna allkirjastasid neli suurt internetipõhist kauplemiskohta Alibaba (Aliexpressi nimel), Amazon, eBay ja Rakuten-France kohustuse kõrvaldada ohtlikud tooted kiiremini müügist.

Tänu Euroopa Komisjoni korraldatud dialoogile on neli suurt veebiettevõtet võtnud kohustuse reageerida liikmesriikide ametiasutuste esitatavatele teatistele ohtlike toodete kohta kahe tööpäeva jooksul ja klientide esitatavatele teadetele viie tööpäeva jooksul. Liikmesriikide ametiasutustele luuakse spetsiaalsed kontaktpunktid ning klientidele lihtne viis ohtlikest toodetest teatamiseks.

Üha enam inimesi ELis ostavad kaupa veebipoodidest. E-kaubandus on andnud tarbijatele uusi võimalusi ja rohkem valikut madalamate hindadega. Tarbijatele tuleks tagada veebis kauba ostmisel sama ohutuse tase kui poes. Tunnen heameelt tooteohutuse lubaduse üle, mis parandab veelgi tarbijate ohutust. Kutsun ka teisi internetipõhiseid kauplemiskohti selle algatusega liituma, et internetist saaks ELi tarbijate jaoks ohutu koht,“ütles Euroopa Liidu tarbijaküsimuste volinik Věra Jourová.

Veebimüük moodustas 2016. aastal 20% ELi kogumüügist (Eurostat). Järjest sagedamini esitatakse ELi kiire teabevahetuse süsteemi kaudu teateid veebis müügil olevate ohtlike toodete kohta. ELi e-kaubanduse direktiiviga kehtestati problemaatilisest veebisisust teatamise ja selle kõrvaldamise menetlused, aga ei reguleeritud neid üksikasjalikult. Täna nõustusid eespool nimetatud neli suurt internetipõhist kauplemiskohta mitme kohustusega, et tagada ELi tarbijate hea kaitse.

Internetipõhised kauplemiskohad ja Euroopa Komisjon hindavad iga kuue kuu tagant kohustuste täitmisel tehtud edusamme ning avaldavad aruande.

Euroopa Komisjon julgustab teisi internetipõhiseid kauplemiskohti järgima head eeskuju ning allkirjastama asjaomase lubaduse, et aidata parandada tooteohutust veebis.

 

Loe lähemalt: Euroopa Komisjoni Esindus Eestis