Esita küsimus elik@nlib.ee

Algab Eesti eesistumise arutelusari “Euroopal veab, Eesti veab!”

15.03.2017

Märtsi lõpus ja aprilli alguses korraldavad Avatud Eesti Fond, vabaühenduste liit EMSL ja Riigikantselei üle Eesti kuus arutelu pealkirjaga “Euroopal veab, Eesti veab!”. Eesti eksperdid selgitavad neis täpsemalt, mis teemad asuvad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetide ehk uuendusmeelse, digitaalse, kaasava ja turvalise Euroopa arendamise all. Pärast ekspertide lühiettekandeid oodatakse osalejate tagasisidet ja mõtteid, mida silmas pidada Eesti eesistumisprogrammi koostamisel.

“28 riigi poliitikute ja ametnike töö tulemusel sünnivad Euroopa Liidu Nõukogus otsused, mis peaksid suurendama enam kui 500 miljoni eurooplase – sealhulgas 1,3 miljoni eestimaalase – valikuvabadusi ja turvalisust, aitama paremini ühendada töö- ja pereelu, kasvatama majandust, looma töökohti ning vähendama bürokraatiat,” selgitas Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats.

“Kõik Euroopas toimuv puudutab otseselt ka meid, alates päevakajalistest poliitilistest sündmustest kuni erinevate seadusteni. Olen kindel, et need debatid aitavad inimestel mõista, kuivõrd ühine vereringe meil tegelikult on ja kui palju sellest sõltub,” avaldas lootust Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. “Oma ideid lisades saavad sajad üle Eesti tegutsevad vabaühendused võimaluse kasvatada oma mõju pea kõigis teemades, millega nad igapäevaselt tegutsevad,” märkis ka EMSLi juhataja Maris Jõgeva.

Eesti juhib esimest korda eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd 2017. aasta juuli algusest detsembri lõpuni. Euroopa Liidu Nõukogus otsivad riigid üksmeelt kõiki riike puudutavates küsimustes ning püüavad leida tasakaalu rahvuslike huvide ja tervet Euroopat edasi viivate otsuste vahel. Läbirääkimistelaual on sageli 28 arvamust, millest peab eesistuja vedamisel sündima ühine poliitika, mis sobib kõigile.

“Euroopal veab, Eesti veab!” avaüritus toimub esmaspäeval, 20. märtsil kell 15:00-18:00 Tallinna Ülikooli Euroopa saalis (Narva mnt 29). Avamisel saavad sõna keskkonnaminister Marko Pomerants ning Euroopa Parlamendi liige, endine välisminister Urmas Paet. Arutelu modereerib kogenud väitleja ning strateegilise juhtimise konsultant Toomas Roolaid. Üritustest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Üritustele registreerimine

Ürituse Facebooki leht

Arutelud toimuvad:

Tallinn, 20. märts kell 15:00-18:00 (Euroopa saal, Tallinna Ülikool, Narva mnt 29)

Pärnu, 22. märts kell 15:00-18:00 (Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, Ringi 35)

Narva, 27. märts kell 15:00-18:00 (Tartu Ülikooli Narva kolledž, Raekoja plats 2)

Tallinn, 29. märts kell 15:00-18:00 (Salme Kultuurikeskus, Salme 12)

Tallinn, IT-eriüritus, 3. aprill kell 15:00-18:00 (TTÜ Innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory, Raja 15)

Tartu, 5. aprill kell 15:00-18:00 (Dorpat konverentsikeskus, Turu 2)

Kõik üritused jagunevad ettekanneteks ja lauaaruteludeks, v.a. 29.03 Tallinna üritus, kus ettekannetele järgneb lühem saaliarutelu. 20.03, 27.03 ja 29.03 üritused toimuvad nii eesti kui vene keeles sünkroontõlkega. Et vaim püsiks värske, pakutakse üritustel kohvi ja suupisteid.

Allikas: eesistumine.ee