Esita küsimus elik@nlib.ee

Ain Aaviksoo tutvustab Euroopa Parlamendi liikmetele m-tervisega kaasnevaid väljakutseid

13.10.2016

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo esineb täna Euroopa Parlamendi komiteede ühisel m-tervise teemalisel üritusel Brüsselis, kus teeb ettekande m-tervist puudutava andmekaitse ja omandiõiguse tähtsusest.

„Terviseprobleeme lahendatakse ja ennetatakse üha enam digivaldkonna abiga ning selle arenguga peab sammu pidama ka õigusruum,“ ütles e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo. „Eesti on e-teenuste, sh m-tervise arengus Euroopa Liidus esirinnas. See annab võimaluse olla ka suunanäitajaks ja mõjutada, kuhu m-tervis Euroopa Liidus areneb. Eestil on pikaajaline kogemus õiguslike ja andmekaitse küsimuste praktilisest lahendamisest sobiva tehnoloogia ning korralduslike võtetega.“

Aaviksoo annab Euroopa Komisjoni mTervise töörühma juhina ülevaate Euroopa Komisjoni ning liikmesriikide mobiilsete digilahenduste väljakutsetest ja juriidiliste ning privaatsusküsimuste parimatest lahendustest. Sellele järgneb diskussioon Euroopa Parlamendi liikmetega.

Euroopa Parlamendi tööstuse, väliskaubanduse, teaduse ja energia komitee ning keskkonna-, tervise- ja tarbijakaitsekomitee korraldatud mTervise avalikul kuulamisel arutatakse e-teenuste, sh tele- ja personaalmeditsiini võimalusi haiguste ennetamisel ja ravimisel ning nendega kaasnevaid väljakutseid.

Allikas: Sotsiaalministeerium