Esita küsimus elik@nlib.ee

Aasta eurooplane Matti Maasikas: Euroopa Liidul on köha ja nohu

09.05.2016

Piltlikult öeldes on Euroopa Liidul köha ja nohu, iseloomustab aasta eurooplaseks valitud endine välisministeeriumi kantsler, praegune suursaadik ja Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas liidu tervist. Viimaste aastakümnete suurim kriis, rändekriis, on pannud löögi alla liikmesriikide solidaarsuse.

“Rändekriisis on liikmesriikidel nii erinevad hirmud, probleemid ja erinevad huvid. Teiseks avaldub rasketel aegadel, kriiside ajal, inimestel nii kõige parem, kui ka halvim. Väga palju tõstab Euroopas praegu pead populism. Oleme olukorras, kus üks liikmesriik peab järgmisel kuul rahvahääletust, kas Euroopa Liidust välja astuda. Selles mõttes parimad ajad ei ole, aga loodame, et see Euroopa Liidu kerge nohu ja köha millekski hullemaks üle ei lähe,” märkis Maasikas “Aktuaalse kaamera” telefoniintervjuus.

Matti Maasikas on kogenud diplomaat, kel on Brüsseli kogemusi mitme aasta jagu ning kes on tegutsenud järjekindlalt Eesti hüvanguks. 2016. aastal tunnustas Eesti Vabariigi president Matti Maasikat ka Valgetähe III klassi teenetemärgiga.

“Kuna Eesti saab 2018. aastal Euroopa Liidu eesistujamaaks, siis leidsime üksmeelselt, et Matti Maasikas on vääriline kandidaat aasta eurooplase tiitlile. Matti Maasikas on aastaid töötanud selle nimel, et Eesti oleks Euroopas nähtavam ja Euroopa Liidu edasine areng arvestaks meie huvidega,” kommenteeris žürii valikut Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige Riivo Sinijärv.

 

Loe edasi: uudised.err.ee