Esita küsimus elik@nlib.ee

6. oktoober 2006 “Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir vastab tööhõive- ja sotsiaalküsimustele”

Reedel, 6. oktoobril kella 12–14 tutvustas Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis Euroopa Liidu aktuaalseid teemasid ning Euroopa Parlamendi tegevust tööhõive- ja sotsiaalküsimustes. Saadikut assisteeris tema nõunik Ramon Loik.

Alates kella 13 sai üritusel osaleda ka telefonitsi. Tasuta euroinfo telefonil 800 3330 helistajate teemakohastele küsimustele vastas saadik vahetult infopäeval.

Infopäev andis hea võimaluse saada täpsem ülevaade Eesti saadiku tööst Euroopa Parlamendis ning küsida hiljuti vastu võetud raporti kohta Euroopa tulevasest sotsiaalmudelist, mis rõhutab liikmesriikide kõrval ka Euroopa Liidu pädevust tööhõive- ja sotsiaalvaldkonnas.

Infopäeva korraldasid Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus ja Europe Direct Tallinna infopunkt.

———————————————————————————————————————————————————————

KOKKUVÕTE:

Euroopa Parlamendi saadiku Siiri Oviiri tunniajaline ettekanne käsitles peamiselt Euroopa Liidu tegevusvaldkondi ja pädevust tööhõive- ja sotsiaalteemadel. Rõhutati noorte ja haritud inimeste töötuse taset, selgitati ka pensionimaksmist ja arstiabi saamist teistes Euroopa Liidu riikides ning teenuste direktiiviga seonduvat.

Kokku esitas saadikule 18 inimest 27 küsimust, millest 11 küsimust tuli 5 helistajalt euroinfo telefonil.
Infopäeva oli kuulama tulnud 29 inimest.

Täname esinejaid ning osalejaid!