Esita küsimus elik@nlib.ee

4. mai 2000 “Miks, kas, millal ja kuidas Eesti liitub Euroopa Liiduga?”

Neljapäeval, 4. mail 2000 avati Eesti Rahvusraamatukogus tasuta euroinfo telefon.
Avamise puhul vastasid teemal “Miks, kas, millal ja kuidas Eesti liitub Euroopa Liiduga?”  helistajate kõnedele kolme tunni jooksul (11.00-14.00-ni) Eesti pealäbirääkija Euroopa Liiduga Alar Streimann, Eurointegratsiooni büroo juhataja Henrik Hololei ja Riigikogu Euroopa Asjade Komisjoni esimees Tunne Kelam.
————————————————————-
EUROINFO TELEFONI AVAÜRITUSE käigus vastasid 42 helistaja 53 küsimusele Eesti pealäbirääkija Euroopa Liiduga Alar Streimann ja Eurointegratsiooni büroo juhataja Henrik Hololei.
Näiteks vastasid nad küsimusele, kas referendumi korraldamine on kohustuslik või mitte, järgmiselt: “Vastavalt Eesti seadusandlusele pole referendumi korraldamine kohustuslik, kuid selle korraldamata jätmine või tulemustest mitte lähtumine oleks tõsine viga. Referendumi korraldamise otsustamine on parlamendi pädevuses. Liitumisleping on oma iseloomult tavaline rahvusvaheline leping nagu Eesti parlament on teisigi ratifitseerinud. Et seda ratifitseerida, peaks sellel olema rahva poolehoid”.
Riigikogu Euroopa Asjade Komisjoni esimees Tunne Kelam ei saanud kahjuks antud ajahetkel Riigikogu istungilt lahkuda ning seetõttu üritusel osaleda.

Euroinfo telefon avati pilootprojektina 1999. aasta novembris ja kuna projekt ennast õigustas, hakkas euroinfo telefon täismahulise infoteenusena tööle alates 4. maist 2000.

 


Euroinfo telefoni avamise puhul vastasid helistajate küsimustele
(vasakult) Henrik Hololei ja Alar Streimann.

 


Telefoni aitasid avada ka (vasakult) EL infosekretariaadi juhataja
Mare Haab ning Rahvusraamatukogust EL infokeskuse juhataja
Anu Nestor ja turundusjuht Triin Soone.

 


Avaüritust assisteeris euroinfo telefoni meeskond: vasakult: Madis
Masing, Anu Altermann, Tiina Saluste, Heiki Ilisson ja Külli Kask.