Esita küsimus elik@nlib.ee

300 eesistujat lõpetab peagi töö ja toob tööturule pisut segadust

10.11.2017

Eesti eesistumise jaoks lõi riik juurde 300 töökohta, mis kaovad detsembri lõpus. Kuna paljudel eesistumise meeskonnas töötanud inimestel pole veel järgmist töökohta välja valitud, toovad nad lähikuudel tööturule omajagu sehkeldamist.
Tegelikult on eesistumise meeskond muidugi suurem: kokku on suursündmusega seotud 1300 inimest. Tuhat eesistumisega seotud inimest töötas neis asutustes juba varem, kuid said juurde eesistumisega seotud ülesandeid.

Täiesti uusi lisatöökohti loodi erinevate asutuste, s.t. ministeeriumide, riigikantselei ja Eesti välisesinduste juurde 300 ja nii palju töökohti jääb avalikus sektoris detsembris ka vähemaks. “Kindlasti on tööjõuturul praegu või paari kuu jooksul selline väike tööotsijate ring, kes on avaliku teenistusega mingiks ajaks liitunud ja otsivad nüüd uut väljakutset,” tõdes eesistumise personalijuht Kristi Täht.

Osa töötajaid tuli meeskonda mõnest teisest asutusest, kuhu naasevad peale eesistumise lõppu. Osa on nende varasemas ametikohas asendanud eesistumise ajal keegi teine, kes peab omakorda samuti töökohta vahetama. Paljud inimesed on uut tööd otsimas, paljud on uue töö juba leidnud.

 

Loe edasi: err.ee