Esita küsimus elik@nlib.ee

27. mai 2009 “Euroopa Parlamendi valimised 2009”

Kolmapäeval, 27. mail kella 12.00-14.00 toimus euroinfo telefonil 800 3330 infopäev Euroopa Parlamendi valimiste teemal.

Helistajate küsimustele vastasid Euroopa Parlamendi infobüroo juhataja Kadi Herkül ja Vabariigi Valimiskomisjoni sekretariaadi juhataja Mihkel Pilving.

4.-7. juunini 2009 toimuvad järjekordsed Euroopa Parlamendi valimised kõigis 27 liikmesriigis. Hääletada saab elukohajärgses valimisjaoskonnas valimispäeval, 7. juunil.
Eelhääletamine toimub 1.-3. juunini kõigis valimisjaoskondades, lisaks on võimalik 28. maist 3. juunini hääletada elektrooniliselt veebilehel www.valimised.ee. Eesti on ainus Euroopa Liidu liikmesriik, mille kodanikud saavad osaleda e-valimise teel.
Eestis toimuvad Euroopa Parlamendi valimised suletud nimekirjade meetodil. See tähendab, et hääli saab anda valimistel osalevatele erakondadele ja üksikkandidaatidele ning valituks osutuvad nimekirja eesotsas olijad.

Infopäeval said inimesed tasuta euroinfo telefoni numbril 800 3330 esitada küsimusi, mis puudutasid Euroopa Parlamendi rolli ja tegevust ning toimuvaid valimisi.

Infopäeva korraldaja oli Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus. Euroinfo telefonile saab helistada esmaspäevast reedeni kella 11-19 nii laua- kui ka mobiiltelefonidelt, kõnetasu pole.

KOKKUVÕTE:

Kahe tunni jooksul võttis euroinfo telefoniga 800 3330 ühendust 22 helistajat, kes esitasid kokku 38 küsimust. Nende seas oli ka kaks venekeelset kõnet.

 


Mihkel Pilving ja Kadi Herkül ootamas järgmist kõnet euroinfo telefonile.

 

Helistajaid huvitasid eelkõige järgmised teemad:
– elektrooniline ja eelhääletamine
– üksikkandidaadid
– suletud nimekirjad
– valimisjaoskondade asukohad
– saadikute tegevus Euroopa Parlamendis

 

Suur tänu vastajatele!